instagram

3 tipy pre zabránenie záplavy sociálnymi médiami

internet - socialne mediaSo stále narastajúcim množstvom sociálnych médií na internete a faktom, že 72% dospelých, ktorí sú online, navštevujú sociálne médiá, nie je prekvapením, že mnohí ľudia sú zaplavení informáciami v súvislosti s týmito stránkami. Sociálne médiá sú fantastické – znižujú bariéry a dávajú nám miesto pre spojenie medzi sebou bez ohľadu na našu geografickú polohu.

Pre každý účet môže byť vypĺňanie svojich osobných informácií, pridávanie obrázkov a videí a sledovanie značiek a jednotlivcov veľmi časovo náročný proces. A to je tá jednoduchá časť. Tou ťažkou je držať krok s týmito účtami a nasledovateľmi, triedenie vašich odberov a nachádzanie a vstrebávanie informácií, ktoré považujete za dôležité. Potom tu je najdôležitejšia časť sociálnych médií: zapájanie sa do konverzácií.

Táto schopnosť jednoducho sa spojiť ale znamená, že v súčasnosti máme množstvo informácií na dosah ruky, a to doslova.

Tu sú 3 tipy, ako mať záplavu sociálnymi médiami pod kontrolou:

Zo začiatku sa obmedzte na maximálne 3 platformy

Aby ste sa vyhli zahlteniu sa sociálnymi médiami, obmedzte sa na 3 platformy, alebo stránky. Dôvodom je to, že je lepšie sa zapojiť a zdieľať kvalitný, relevantný obsah na niekoľkých stránkach ako si náhodne vyberať z tucta rôznych. Vyberajte si platformy, ktoré sú vhodné pre vašu cieľovú skupinu a sú kompatibilné s vašou značkou. Ak chcete napríklad zdieľať obrázky či ilustrácie vo vysokom rozlíšení, dobrou voľbou je Pinterest, no ak chcete odosielať krátke správy či odkazy na články, lepšou alternatívou je určite Twitter.

Nastavte si časové limity

Dokonca aj len s tromi účtami na spravovanie sa môže stať, že na týchto stránkach budete tráviť celé hodiny, prechádzať vašimi novinkami, čítať aktualizácie, komentovať a pod. Stanovenie limitov na množstvo času stráveného na sociálnych médiách je skvelý spôsob, ako efektívne stráviť čas bez toho, aby ste sa pripravili o zvyšok dňa. Môžete využiť rôzne aplikácie a webstránky na zablokovanie stránok so sociálnymi médiami a umožniť tak, aby ste dokončili dôležité úlohy bez rozptyľovania.

Automatizačné nástroje

Kvôli svojej globálnej podstate sú sociálne médiá podnikaním typu 24/7/365 – čo znamená, že ľudia odosielajú, zdieľajú a diskutujú neustále. Samozrejme nie je možné s týmto neustálym náporom informácií udržať krok a tiež nechcete byť prilepený na váš laptop či mobilné zariadenia po celý deň a pridávať čerstvý obsah.

Našťastie existujú nástroje, ktoré vám umožnia naplánovať si príspevky na viacerých sieťach ako je HootSuite, TweetDeck a Sprout Social. Mali by ste sa tiež pozrieť na automatizačné nástroje ako je IFTTT (If This, Then That), ktoré vám umožnia „vytvoriť si recepty“ pre automatizáciu konkrétnych úloh (napr. ak pridáte obrázok na Instagram, vytvoríte si s týmto obrázkom aktualizáciu na Facebooku).

Dúfam, že tieto tipy boli užitočné a umožnia vám vytvoriť si fantastickú rovnováhu medzi pracovným a osobným životom. Viac tipov zo sveta internetu možete nájsť na www.seoboss.sk.